Zateplování budov

Zateplování budov

Jednou z hlavních pracovních činností, kterou se zabýváme je zateplování budov, rodinných, bytových nebo paneloových domů. Toto zateplení přináší mnoho výhod. Dům nebo budova tak získá novou, esteticky lepší a hezčí tvář. Nejdůležitější výhodou je však snížení tepelné energetické ztráty a tím získání energetické úspory.

Úspora energie

Zateplená budova nepropustí teplo pryč a tím získáte ušetření výdajů za energii. Nejedná se jen o tepelnou energii, ale ušetříte i za teplou vodu. Zateplením budov dochází ke zvýšení povrchové teploty obvodových konstrukcí. V budově se netvoří vlhko. Proto nevznikají uvnitř budovy plísně a nemnoží se tak bakterie. Což je výhoda a úleva zejména pro lidi trpící alergiemi.

Výhody zateplení

Další užitečnou výhodou zateplení je protihluková zábrana i u rušných cest, zejména ve větších městech. Obvodový plášť získá zateplením ochranu před promrznutím v zimních měsících a je chráněn před povětrnostními vlivy, deštěm a větrem. Zateplený dům nebo objekt získá prodloužení životnosti fasády. Celková hodnota domu nebo objektu se zvýší.

Zateplování budov provádíme těmito systémy

Cemix     Baumit   Mamutherm   Rockwool