Stavební práce

Zateplování budov

Jednou z hlavních pracovních činností, kterou se zabýváme je zateplování budov, rodinných, bytových nebo paneloových domů. Toto zateplení přináší mnoho výhod. Dům nebo budova tak získá novou, esteticky lepší a hezčí tvář. Nejdůležitější výhodou je však snížení tepelné energetické ztráty a tím získání energetické úspory.

Úspora energie

Zateplená budova nepropustí teplo pryč a tím získáte ušetření výdajů za energii. Nejedná se jen o tepelnou energii, ale ušetříte i za teplou vodu. Zateplením budov dochází ke zvýšení povrchové teploty obvodových konstrukcí. V budově se netvoří vlhko. Proto nevznikají uvnitř budovy plísně a nemnoží se tak bakterie. Což je výhoda a úleva zejména pro lidi trpící alergiemi.

Výhody zateplení

Další užitečnou výhodou zateplení je protihluková zábrana i u rušných cest, zejména ve větších městech. Obvodový plášť získá zateplením ochranu před promrznutím v zimních měsících a je chráněn před povětrnostními vlivy, deštěm a větrem. Zateplený dům nebo objekt získá prodloužení životnosti fasády. Celková hodnota domu nebo objektu se zvýší.

Zateplování budov provádíme těmito systémy

Cemix     Baumit   Mamutherm   Rockwool

Stavba rodinných domů

Nabízíme kompletní stavbu na klíč, nebo pouze hrubou stavbu formou na klíč, která je u našich zákazníků stále více oblíbená.

Stavíme dle vašeho již zhotoveného idividuálního projektu, nebo si můžete vybrat dům z katalogu našeho partnera kde, je va nabídce cca 1100 typových projektů www.vybersidum.cz

Každá stavba se realizuje na základě uzavřené smlouvy o dílo, která jasně specifikuje celkovou cenu provedeného díla, termíny plnění, způsob předání a záruky.

Stavby realizujeme moderními zděnými technologiemi z pálených cihel (Porotherm, Heluz), porobetonových tvárnic (Ytong,Porfix) nebo betonových tvárnic (CS Beton, Best, KB Blok) vše kvalifikovanými řemeslníky.

Samonivelační podlahy ANHYMENT

Anhyment® je směs pro lité podlahy se samonivelačním účinkem, umožňující srovnání podlahových konstrukcí s tolerancí 2 mm na 2m. Vytváří dokonale rovnou plochu pod finální nášlapnou vrstvu (koberec, dlažba, PVC, parkety…).

 Anhyment anhyment_002 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zobrazit více informací…

Půdní vestavby a nástavby

Půdní vestavby jsou oblíbeným místem pro bydlení. Půdní vestavba a nástavba zlepší vzhled celého domu, vyřeší se oprava střechy a zateplení stropu, kde ušetříte nemalé peníze za energie na vytápění. V neposlední řadě, zvyší se hodnota celé nemovitosti.  Provedením půdní vestavby také zhodnotíte volný, většinou nevyužitý půdní prostor.

Přestavba půdy a postavení půdního bytu získáte jedinečný prostor, který bude mít neopakovatelnou atmosféru, získáte prostor, který je variabilní, co se týká uspořádání interiéru. Pomůžeme vám z vaší půdy vybudovat pro vás moderní bydlení.

Nejste li si jistí, zda je vaše půda vhodná pro půdní vestavbu, či nástavbu, zavolejte nám, rádi vám pomůžeme s jejím řešení. Před koupí a samotnou realizací doporučujeme zkontrolovat půdní prostor a stav nosných trámů zkušeným statikem a architektem a následně si nechat vypracovat studii, která vám napoví, jak bude vypadat uspořádání vnitřního prostoru. Veškeré  stavební práce provádíme na klíč.

Půdní vestavby – sádrokarton

Sádrokarton je zejména vhodný pro půdní vestavby, nástavby a rekonstrukce podkroví. Předností sádrokartonu jsou jeho výborné zvukové a tepelně izolační vlastnosti. Sádrokarton v podkroví spolehlivě splňuje požadavky, které jsou na něj kladeny, jako na konstrukci oddělující interiér od exteriéru.

Výhodou sádrokartonu je, že se z něj dají vytvářet různé atypické konstrukce, jako police, regály, knihovny, šatny, světelné rampy, obklady trámů, atd. a právě tyto vlastnosti se nejvíce hodí při montáži sádrokartonu v podkroví.

Sádrokarton je moderní stavební materiál a montáž sádrokartonů je především rychlý a suchý proces výstavby. Díky lehké sádrokartonové konstrukci můžete stavět stěny a příčky tam, kde nelze použít zdivo z důvodů nedestatečné statiky budov.

Základové desky

Základová deska stavby je skutečným „základem“ každého domu.

Základ stavby je ta nejdůležitější část, na které závisí kvalita a zejména životnost Vašeho domu.

Budování základové desky se proto musí věnovat patřičná pozornost. Nejlepším řešením obvykle pověřit výstavbou základové desky odbornou firmu.

Konstrukce a provedení každé základové desky se liší podle druhu stavby pro kterou je základová deska určena.

Je zcela logické, že jiný typ základů vyžaduje lehká montovaná dřevostavba a zcela jiné provedení základové desky si žádá zděný dům nebo dokonce výšková stavba.

Konstrukce základové desky je také samozřejmě ovlivněna terénními podmínkami staveniště, zvláště s přihlédnutím k typu a únosnosti podloží stavby.

Stavíme desky nejen pro zděné domy, ale také pro dřevostavby a montované domy

Co nabídka základové desky na klíč obsahuje?

 • vytýčení stavby geodetem
 • skrývka ornice a výkopové práce základových pásů
 • položení zemnícího pásku
 • betonáž základových pasů
 • instalace průchodek pro přípojky inženýrských sítí
 • dodávka a položení ležaté kanalizace včetně tlakové zkoušky
 • příprava podloží základové desky
 • vyzdívka ZB
 • šalování obvodu stavby
 • uložení armatury
 • betonáž základové desky

Dále si u nás můžete objednat přípojky inženýrských sítí