Půdní vestavby a nástavby

Půdní vestavby a nástavby

Půdní vestavby jsou oblíbeným místem pro bydlení. Půdní vestavba a nástavba zlepší vzhled celého domu, vyřeší se oprava střechy a zateplení stropu, kde ušetříte nemalé peníze za energie na vytápění. V neposlední řadě, zvyší se hodnota celé nemovitosti.  Provedením půdní vestavby také zhodnotíte volný, většinou nevyužitý půdní prostor.

Přestavba půdy a postavení půdního bytu získáte jedinečný prostor, který bude mít neopakovatelnou atmosféru, získáte prostor, který je variabilní, co se týká uspořádání interiéru. Pomůžeme vám z vaší půdy vybudovat pro vás moderní bydlení.

Nejste li si jistí, zda je vaše půda vhodná pro půdní vestavbu, či nástavbu, zavolejte nám, rádi vám pomůžeme s jejím řešení. Před koupí a samotnou realizací doporučujeme zkontrolovat půdní prostor a stav nosných trámů zkušeným statikem a architektem a následně si nechat vypracovat studii, která vám napoví, jak bude vypadat uspořádání vnitřního prostoru. Veškeré  stavební práce provádíme na klíč.

Půdní vestavby – sádrokarton

Sádrokarton je zejména vhodný pro půdní vestavby, nástavby a rekonstrukce podkroví. Předností sádrokartonu jsou jeho výborné zvukové a tepelně izolační vlastnosti. Sádrokarton v podkroví spolehlivě splňuje požadavky, které jsou na něj kladeny, jako na konstrukci oddělující interiér od exteriéru.

Výhodou sádrokartonu je, že se z něj dají vytvářet různé atypické konstrukce, jako police, regály, knihovny, šatny, světelné rampy, obklady trámů, atd. a právě tyto vlastnosti se nejvíce hodí při montáži sádrokartonu v podkroví.

Sádrokarton je moderní stavební materiál a montáž sádrokartonů je především rychlý a suchý proces výstavby. Díky lehké sádrokartonové konstrukci můžete stavět stěny a příčky tam, kde nelze použít zdivo z důvodů nedestatečné statiky budov.